htc One S

htc One S

htc One S

 
ARTILARI:  KALITELI MALZEME, PERFORMANS
Ekran
Super Amolede sahip olan one S çok net ve kaliteli bir görüntü sergilemekte. Dokunmatik hassasiyeti ise fazlası ile hassas. Belki eksi olarak ise ekranın Pentile dizilmiş olmasıdır. Pentile ekranlı telefonlarda, telefona çok yakından bakınca pikselleri görmektesiniz. Kim gözünü sokarak telefon kullanır orasıda tartışılır.
 

Ses
htc’nin ile ortaklığı olan beats audio ile kulaklık performansı gayet kaliteli. Tabi biraz da kullandığınız kulaklık rol oynuyor. Dış hoparlör sesi ise normal duyulabilir seviyede.
 
Tasarım
Renk olarak siyah ve mavi renge sahip olan one S dış görünüş olarak oldukça ince ve avuç içine tam oturuyor. Malzeme kalitesi ise üst seviye.
 
Konuşma
En çok önem verilen şeylerden birtanesi karşıdaki sesi net duymak isteriz. Telefonunun ahize ses oldukça yüksek ve net. Gürültülü bir yerde konuşsanız bile karşıdaki sesi gayet net duyacaksınız.Kamera
8mp çözünürlüğe  sahip olan one S fotoğraf çekim kalitesi başarılı. Özellikle HDR ve Panaroma  çekimlerde oldukça başarılı. Efekt olarak ise instagramda ki gibi fotoğraf çektikten sonra bir çok farklı efekt verebilirsiniz. Geniş bir diyaframa sahip olan kamera akşam çekimlerinde de flaşı sayesinde güzel pozlar çıkarmakta. Video çekimleri de başarılı. Stereo mikrofon sayesinde görüntü yanında sesler tatmin edici seviyede.
 
Performans
Telefonu alacağımız en büyük sebeblerden biri telefonun tabi ki performansıdır. En son çıkan zorlu oyunları kasmadan akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Normal kullanımda ise çok nadir bir kez kasma olabilir. Sense arayüzü sayesinde telefonu kullanırken size keyifli dakikalar yaratıcaktır.
 
Pil
Aldığınız telefon en üstün kamera, işlemci..ekrana.. sahip olsada pili uzun gitmedikten sonra hiçbir işe yaramaz. Sonuçta multimedia özelliklerin yanında insanlar size sizde onlara ulaşmak isteyeceksinizdir. 1650mah lik pile sahip olan telefon, çok sık elinizden düşmüyorsa 1 gün. Aşırı yoğun kullanmıyorsanız sizi 2 gün idare edecektir.
 

Kendimden örnek vermek gerekirse sabah %93 dolu olan pil gün içinde 2.5 saat müzik ve 30 dakika konuşma ile %60 oranında kaldı. Ekran parlaklığı ise %60(Super Amoled olduğundan hem pil tasarruf sağlıyor hem de dışarıda gün ışığında bile net görüntü sağlıyor)
 

Leave a reply