Facebook’dan fotoğraflarda yeNİLİK

Facebook’dan fotoğraflarda yeNİLİK

 

Facebook, “mozaik görünüm” ile yenilediği fotoğraflar sayfasını kullanıma açmaya başladı. Yeni görünümde fotoğrafların iç içe gösterilmesinin yanı sıra, üst tarafta şuüç yeni sekme de yer alıyor: fotoğraflarınız, paylaştığınız fotoğraflar ve oluşturduğunuz albümler.

Facebook’un bu yeni görünümünün Facebook Camera uygulamasını geliştiren, bağımsız takımtarafından yapıldığı söyleniyor. Facebook’un daha yüksek kaliteye sahip, daha büyükfotoğraflara son zamanlarda önem verdiği biliniyordu. Sosyal ağın ızgara biçimindeki fotoğraf görünümü, oldukça uzun bir zamandır değişmemişti. Yeni görünüm ise zaman tüneli ile bir bütünlük içinde çalışıyor. Örneğin bir fotoğrafın üzerine geldiğinizde onu vurgulamanız veya düzenlemeniz için düğmeler beliriyor. Albümlerin yeni ayrıntılı görünümü ise onu zaman tüneli görünümü ile daha uyumlu bir hale getiriyor.

Yeni görünüm, şüphesiz Google+’ın fotoğraf görüntüleyicisini andırıyor. Facebook, diğer websitelerinden etkilenerek yeni güncellemeler yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

Yeni fotoğraf görünümünün tüm dünyada tamamen kullanıma açılması, birkaç hafta sürecek. Aynı görünümün mobil uygulamalara gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

 

Kaynak: chip.com.tr/haber/facebook-dan-fotograflarda-yenilik_35091.html

Leave a reply